تور ماسال از شیراز

تور ماسال از شیراز یک سفر رویایی برای طبیعت دوستان و علاقه مندان به عکاسی است. ماسال یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان و بهشتی است که برای یک‌بار هم که شده باید از آن دیدن کنید.
تور ماسال از شیراز

تور ماسال از شیراز یک سفر رویایی برای طبیعت دوستان و علاقه مندان به عکاسی است. آرامش طبیعت مه آلود ییلاقات و قدم گذاشتن به پهنه ابرها در ماسال، طبیعت گردی در مسیر آبشار ماسوله و تجربه اقامت در کلبه ی جنگلی باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود.

اغراق نیست اگر بگوییم آرامشی که در ماسال گیلان به آن می‌رسید را در هیچ کجای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید. باید خودتان به این منطقه رویایی سفر کنید تا باورتان شود چه می‌گوییم. ماسال یکی از زیباترین مناطق ییلاقی شمال کشور است که به آن بهشت گمشده ایران هم می‌گویند.

ماسال کجاست

ماسال یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان و بهشتی است که برای یک‌بار هم که شده باید از آن دیدن کنید. این شهر کوچک، جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبایی دارد که در کمتر شهری می‌توان آنها را پیدا کرد. ماسال که به نگین سبز گیلان معروف است در شمال‌غربی رشت، مرکز استان گیلان، قرار دارد. از جنوب و غرب با شهرستان خلخال در اردبیل، از شمال با شهرستان رضوان‌شهر و از شرق با شهرستان‌های فومن و صومعه‌سرا همسایه است. 

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

 اطراف ماسال را چنین شهرهای خوش‌آب‌وهوا و سرسبزی احاطه کرده‌اند و خود ماسال گیلان هم که گل سرسبد آن‌هاست!. این شهر در کنار کوه‌های تالش قرار گرفته و در کنار آب‌وهوای کوهستانی، عبور رودخانه «خالکایی» از ارتفاعات مشهور «شاه معلم» نقشی پررنگ در ایجاد طبیعتی منحصربه‌فرد برای آن داشته است. از آنجایی که ما با یک منطقه کوه‌پایه‌ای روبه‌رو هستیم، در ماسال می‌توان مراتع و دشت‌های سرسبز بسیار زیادی را پیدا کرد. 

طبیعت ماسال

ماسال سرزمین آبشارهای بلند، جنگل‌ها و رودخانه‌های پر آب است. طبیعت بکر، ییلاقاتی با آب‌وهوای کوهستانی و چشم‌اندازهای بی‌نظیر، کوه‌ها و جنگل‌های سرسبز، رودخانه‌های خروشان و پرآب، آبشارهای بلند و باشکوه و اقیانوس ابری که در این منطقه تشکیل می‌شود، همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا ماسال طبیعتی خاص و منحصربه‌فرد داشته باشد. حتی تصور این فضا هم لذت‌بخش است، چه برسد به این که به ماسال سفر کنید و در دل این شهر رویایی قدم بزنید.

در سفر به ماسال آبشارها هم فوق‌العاده دیدنی هستند. مثلا آبشار ویوز در کنار منطقه ییلاقی اولسبلنگاه قرار دارد و آبشاری مرتفع به حساب می‌آید. این شهر کوچک و زیبا، بیشتر روزهای سال در بین ابرها قرار می‌گیرد و منظره ای جذاب و چشم گیری را به وجود می‌آورد. به همین علت، این شهر به بهشت گمشده ی ایران نیز معروف است. همچنین ماسال دومین شهر مرتفع (بعد از شهر رودبار) در استان گیلان است.

از جمله جاذبه های گردشگری ماسال می توان به آبشارهای متعدد، غارهای پهناور و مناطق کوهستانی آن اشاره کرد. آبشار خروشان ویوز مجاور منطقه ییلاقی النزه در شاندرمن، آبشار خون با ارتفاع بیش از ۱۵ متر، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع ۱۰ متر از مهمترین و شگفت انگیزترین آبشارهای ماسال به حساب می آیند.

بهترین زمان برای سفر به ماسال

سفر به ماسال در هر ماهی از سال زیبایی‌هایی خود را دارد. هوای ماسال در بهار و تابستان معتدل‌تر از همیشه است، در نتیجه گردشگران، بیشتر این دو فصل را برای سفر به ماسال انتخاب می‌کنند.

به دلیل موقعیت جغرافیایی این منطقه، رطوبت و دمای هوا در تیر و مرداد به بیشترین میزان می‌رسند و به هیچ‌وجه نمی‌توان آن‌گونه که باید از سفر به ماسال و تفریح در این شهر لذت برد؛ اما می‌توان گفت شهریور یا مهر بهترین زمان برای سفر به ماسال است. 

همچنیت اواخر پاییز و زمستان نیز برای سفر به ماسال مناسب است و این شهر بسیار دیدنی می‌شود. پاییز، برگ‌های زرد تمام جنگل‌ها فرا می‌گیرند و صدای خش‌خش آنها می‌تواند بسیار شیرین باشد. از طرفی، در زمستان نیز این منطقه از برف پوشیده می‌شود. اگر مشکلی با سرما ندارید، سفر به ماسال در زمستان می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز باشد. 

به طور کلی بهترین ماه‌های سال برای سفر به ماسال گیلان: اردیبهشت، شهریور، فروردین، خرداد، مهر می باشد.

معرفی ییلاقات ماسال

 • ییلاق اولسبلنگاه
 • ییلاقات ماسال سوچاله
 • ییلاق تلارگاه ماسال
 • ییلاق ملومه بند ماسال
 • ییلاق خندیله پشت ماسال
 • ییلاق اسپی دشت ماسال
 • ییلاق شنبه راه ماسال
 • ییلاق واشیار ماسال

جاذبه‌های گردشگری ماسال

غار زیبای آویشو

۲۲ کلیومتر از شهر ماسال طی کنید به غار زیبای آویشو در دل طبیعت خواهید رسید. این غار تنها یک دهانه با ارتفاع  ۱۴۶۰ متر از سطح دریا دارد. داخل غار یک رودخانه ای زیبای در حال جریان است و در انتها به آبشارهای زیبا می رسد، همچنین قندیل های که از جنس آهک هستند از دیوارهای غار آویزان شده اند و بلندای آن یک متر است، پس با دقت از این مسیر عبور کنید.

آبشار رامینه

ماسال در چندسال اخیر به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد جزو یکی از مناطق گردشگری استان گیلان به حساب می آید. این شهر کوچک آبشارهای زیادی دارد که بتوانید ساعتها در کنار آنها آرامش بگیرید وجود دارد.

پارک جنگلی ریزمندان در شهر ماسال

پارک های جنگلی بسیاری در استان گیلان به بهره داری رسیده است. پارک جنگلی ریزمندان با وسعت ۲۰۰ هکتار در ماسال با تمام امکانات و تجهیزات برای مسافران احداث شده است.قدم زدن در این پارک یک حال و هوای متفاوتی در شما بوجود می آورد. طبیعتی را از نزدیک خواهید دید که در هیچ کجای دنیا وجود نخواهد داشت.

قلعه کول

قلعه کول که به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی ماسال شناخته می‌شود، در شهرستان ماسال، در روستای قلعه کول (روستای تاس کوه) قرار دارد و روی تپه‌ای طبیعی با ارتفاع ۳۰ تا ۳۵ متر از سطح زمین واقع شده است. با قدمتی که به سده‌های دوم و سوم هجری قمری بازمی‌گردد، از این قلعه امروزه تنها بقایایی به‌جا مانده است. این اثر در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۸۶ با شماره ثبت ۲۰۷۰۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. دسترسی به قلعه کول از طریق جاده آسفالته ماسال به کیشه خانی میسر است.

بام سبز ماسال

بام سبز ماسال در فاصله یک کیلومتری از شهر ماسال قرار دارد و از آن می‌توان چشم‌اندازی فوق‌العاده را به نظاره نشست. این منطقه کوهستانی یکی از مقاصد گردشگری برتر در استان گیلان و مکان های دیدنی ماسال محسوب می‌شود. از این نقطه می‌توان علاوه بر جلگه شهر ماسال، بخش‌هایی از صومعه‌سرا و بندرانزلی را مشاهده کرد. 

آب‌ و هوای ماسال

آب‌وهوای این شهر نیز همانند شهر های دیگر استان گیلان، مرطوب ، خنک و در ارتفاعات نیمه مرطوب کوهستانی است. شهر ماسال در خیلی از روزهای سال در میان ابرها احاطه شده است، و تصاویری زیبا و خاطره انگیز در این هوا برای اهالی اش می سازد.

یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به ماسال، فصل بهار است. شما در این فصل عموما دمایی بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد را تجربه می‌کنید. یعنی هوایی خنک و البته دلچسب برای پیاده‌روی در دل این شهر و طبیعت بی‌نظیر آن خصوصا جنگل‌های سرسبز آن در بهار است.

مسیر شیراز به ماسال

مسیر شیراز به ماسال مسافت 1161 کیلومتر و فاصله زمانی 12 ساعت و 35 دقیقه می باشد.

توصیه‌های مهم در سفر به ییلاقات ماسال

 • ییلاقات ماسال شب های بسیار سردی دارند. حتما لباس گرم، کفش مناسب، پتو، کیسه خواب و… برای کمپ کردن با خود ببرید. برای پیاده روی حتما کفش مناسبی انتخاب کنید.
 • دقت داشته باشید سوپرمارکت ها در ییلاقات ماسال فقط وسایل ضروری دارند بنابراین مایحتاج خود را از شهر ماسال تهیه کنید. سپس به ییلاقات ماسال سفر کنید.
 • بهتر است در سفر به ییلاقات ماسال پشه بند نیز به همراه خود ببرید. زیرا کلبه ها چوبی هستند و ممکن است این موضوع سبب ناراحتی شما شود.
 • قبل از سفر به ییلاقات ماسال، جاده و وضعیت آب و هوا را چک کنید تا توسط باران های ناگهانی غافلگیر نشوید.
 • سعی کنید قبل از تاریک شدن هوا خود را به مقصد برسانید و شب در جاده نمانید. زیرا جاده در طی شب تاریک است و ممکن است خطراتی در پی داشته باشد.
 • به عقاید، زبان، نحوه زندگی و اهالی ییلاقات احترام بگذارید و به دام و کلبه ها آسیب نزنید و مراقب محییط زیست باشید تا این منطقه بکر و دست نخورده باقی بماند.
 • داشتن پاور بانک، کیسه زباله و چراغ قوه یا هدلامپ نیز از ضروریات سفر به این منطقه است.