تور تنگ گمبیل از شیراز

تور تنگ گمبیل از شیراز یک تور طبیعت گردی از شیراز و آبنوردی است. این تنگه در روستای ساران بهشت مکان قرار ادرد. با تور یک روزه تنگ گمبیل از شیراز می‌توانید مناطق بکر منطقه را تماشا و از سفر خود لذت ببرید.
تور تنگ گمبیل از شیراز

تور تنگ گمبیل از شیراز یکی از جاذبه های دیدنی استان فارس است. بهشت گمشده ایران در نزدیکی شیراز است. ممکن است با دیدن عکس های آن فکر کنید طبیعت آن بیشتر شبیه رویا و فانتزی است، اما باید بدانید که این بهشت وجود دارد و کاملا واقعی است! این تنگه واقع در روستای ساران بهشت مکان (بشمکان) می باشد. تور تنگ گمبیل را به طبیعت گردانی که به دنبال پیاده روی، طبیعت گردی و آبنوردی هستند پیشنهاد می کنیم. این تجربه تور طبیعت گردی از شیراز ، یک طبیعت گردی شاد و هیجان انگیز را برای شما به ارمغان خواهد آورد. 

تنگ گمبیل کجاست؟

این منطقه قطعه‌ای بی نظیر از بهشت ایران است. این تنگه در روستای ساران بهشت مکان (بشمکان) در استان فارس قرار دارد. آب رودخانه گمبیل، پس از طی مسیر روستاهای ساران بهشت مکان و ساران سفلی و منطقه کامفیروز به سد درود زن می‌ریزد. می توان گفت این مسیر یکی از مسیر های صعد به قله رنج در این منطقه است. در طول مسیر طی کردن این تنگه گاهی مجبور به عبور از رودخانه و آب تنی می شوید که تجربه ای دلچسب برای شما خواهد بود. وجود آب‌های روان و سرد، طبیعت بکر و زیبا، صدای پرندگان و پوشش های گیاهی زیبا از جمله درختان گردو، انجیر، تمشک وحشی و زرشک از خصوصیات این تنگه است.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

مسیر تنگ گمبیل از شیراز

برای رسیدن به تنگ گمبیل، ابتدا باید از شهرستان سپیدان به سمت روستای برشنه مسیری انتخاب کنید. پس از طی کردن کمتر از ۴۰ کیلومتر و عبور از روستاهای برم شش پیر و سرسبز کهکران، به روستای ساران بهشت خواهید رسید. سپس با طی کردن مسیری حدود ۲۰ دقیقه از میان درختان و گیاهان بومی زیبا به تنگ گمبیل خواهید رسید.

در طول مسیر تنگه گاهی مجبور خواهید شد از رودخانه عبور کنید، پاهای خود را در آب روان و خنک رودخانه بگذارید و اجازه دهید تا خنکی دلپذیر آن نشاط و آرامش را به شما دهد. در قسمت‌هایی از راه محل‌های مناسبی برای آبتنی نیز وجود دارد. اگر دوستدار عکاسی از طبیعت هستید، در تور تنگ گمبیل می‌توانید عکس های ناب و زیبایی را ثبت کنید و یادگاری ارزشمندی از این منطقه دیدنی و سرسبز با خود ببرید.

تور یک روزه تنگ گمبیل از شیراز

شما با استفاده از تور یک روزه تنگ گمبیل از شیراز می‌توانید مناطق بکر منطقه را تماشا کنید و از سفر خود لذت ببرید. مدت زمان بازدید از این تنگه زیبا معمولا یک روزه است و می توانید پیمایش و آب بازی در تنگ گمبیل را تجربه کنید. در صورتی که برنامه شب مانی دارید، وسایل مورد نیاز برای کمپینگ را با خود ببرید چرا که مکان‌های مناسبی جهت برپایی چادر در طبیعت اطراف تنگه وجود دارد.

فاصله تنگ گمبیل تا شیراز

تنگ گمبیل سپیدان یا بهشت گمشده فارس دارای مسیرهای پیاده‌روی و مکان‌های مناسبی برای کمپینگ است. فاصله بین تنگ گمبیل تا شیراز : 131 کیلومتر - زمان : 2 ساعت و 9 دقیقه است. تنگ گمبیل تا شیراز ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد و حدود ۱۰ الی ۱۷ کیلومتری شهر سپپیدان واقع شده است، تا روستای بهشت مکان نیز ۸ کیلومتر فاصله دارد. تا نزدیکترین مکان درمانی به این منطقه ۱۰ الی ۱۷ کیلومتر نیاز به رانندگی دارید.

چه زمانی به تنگ گمبیل برویم؟

بهترین زمان از اوایل اردیبهشت تا اواخر تابستان است. برای رفتن به این تنگه زیبا و سرسبز پیشنهاد می کنیم نیمه اول سال بروید. در بهار و تابستان، زیبایی این طبیعت رویایی به اوج خود می رسد. در این فصل ها به راحتی می‌توانید پاها را در آب بگذراید و تجربه لذت بخشی از آب تنی داشته باشید، و همچنین از آب و هوای خوش منطقه در روزهای گرم سال لذت ببرید. 

نزدیک ترین جاذبه های گردشگری تنگ گمبیل

اگر به این تنگه زیبا سفر می کنید پیشنهاد می دهیم حتما از جاذبه های گردشگری در اطراف تنگه گمبیل هم بازدید کنید. از جمله جاذبه های گردشگری نزدیگ به این تنگه می توان غار و بقعه تاریخی خشتی و تنگه بستانک (بهشت گمشده) را نام برد.

وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای تور تنگ گمبیل

برای بازدید از تنگ گمبیل پیشنهاد می شود تا وسایل و تجهیزات ضروری زیر را همراه داشته باشید تا در طول مسیر، سفری امن و دلپذیری رو تجربه کنید.

  • حوله
  • لباس اضافه
  • عینک آفتابی و ضدآفتاب
  • لوازم شخصی 
  • صندل طبیعتگردی
  • کفش مناسب و اغذیه

کمپ در تنگ گمبیل

اگر تمایل دارید شب را در این منطقه بگذرانید، بهتر است وسایل مورد نیاز برای کمپینگ و شب مانی را به همراه خود داشته باشید. مکان‌های مناسبی برای برپایی چادر در طبیعت اطراف این تنگه وجود دارد و شب در طبیعت ممکن است تجربه‌ای خاص و خاطره‌انگیز برایتان فراهم کند. با این حال، اگر تمایل دارید شب را در محیط داخلی و راحت‌تری سپری کنید، در شهرستان سپیدان و روستاهای اطراف، چندین اقامتگاه بوم‌گردی برای اقامت گردشگران فراهم شده است.