تور سیراف و نایبند از شیراز

تور خلیج نایبند از شیراز و تور بندر سیراف از شیراز معمولا یک تور ترکیبی است که می توانید تجربه کنید. در تور سیراف و نایبند از شیراز می توانید از انواع تفریحات آبی از جمله ماهی گیری، شنا، قایق سواری و بازدید از جاذبه‌های گردشگری لذت ببرید.
تور سیراف و نایبند از شیراز

تور مسافرتی سیراف و خلیج نایبند

به طور حتم تور بندر سیراف و نایبند از شیراز یکی از خاطره انگیز ترین سفر ها رو برای شما رقم می زند.  تاریخی ترین بنادر جنوبی کشور بندر سیراف می باشد که این روزها به آن بندر طاهری می گویند. باید گفت که در حوالی این منطقه، دیدنی‌های فراوانی وجود دارد که برای برنامه‌ریزی یک سفر جانانه می‌توان رویشان حساب کرد. یکی از دیدنی‌های حوالی عسلویه خلیج نایبند است؛ منطقه‌ای حفاظت‌شده در عسلویه که دیدن دارد.

بندر سیراف یکی از بنادر مهم تجاری و استراتژیک خلیج فارس به شمار می‌رود. بندر سیراف بین دریا و کوه قرار دارد و دارای تنها یک خیابان است؛ همچنین بندر سیراف یکی از دیدنیهای بوشهر محسوب می‌شود.

تور خلیج نایبند از شیراز و تور بندر سیراف از شیراز معمولا یک تور ترکیبی است که می توانید تجربه کنید. در تور ساحل نایبند سیراف انواع تفریحات آبی از جمله ماهی گیری، شنا، پرش از ارتفاع، قایق سواری، جت اسکی و ... ، بازدید از خلیج زیبای نایبند و مکان های دیدنی را تجربه خواهید کرد.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

بندر سیراف کجاست؟

بندر سیراف (سیراب یا صیراف) بین بندر کنگان و بندر عسلویه قرار دارد. سیراف شهری باستانی در بخش مرکزی شهرستان کنگان و استان بوشهر در جنوب ایران است. سیراف یکی از قدیمی ترین بناها در ایران است که زمانی دارای رونق فراوانی بوده و دارای معماری خاصی است، که بسیار شبیه به روستای ماسوله در شمال کشور است.

همان طور که متوجه شدید، بندر سیراف یکی از بخش‌های بوشهر است و این استان در بهار و تابستان، روزهای بسیار گرمی دارد. به همین دلیل اگر قصد سفر به سیراف را دارید، یکی از روزهای نیمه دوم سال را انتخاب کنید.

سیراف به شکل یک نوار باریک چهار کیلومتری با عرض۷۰۰ متر است که یک طرفش به کوه می‌رسد و طرف دیگرش به دریای خلیج‌فارس. می‌گویند فاصله کوه و دریا در بعضی از قسمت‌های شهر حتی کمتر از ۳۰ متر است. این شهر فقط یک خیابان دارد و اکثر خانه‌های آن به شکل پلکانی روی کوه ساخته شده.

برای بازدید از این بندر می توانید در هر زمانی که خواستید، اقدام نمایید و از دیدن بندر زیبای سیراف، امکانات تفریحی و منطقه جذاب آن نهایت لذت را ببرید.

فاصله شیراز تا بندر سیراف

فاصله شیراز تا سیراف ۳۱۲ کیلومتر است. بندر سیراف در فاصله ٢۴۵ کیلومتری جنوب شرق بوشهر و ۴٠ کیلومتر کنگان و ٣۴ کیلومتری پارس جنوبی واقع شده است. افراد علاقه مند به گردشگری می توانند با هر گونه وسیله مسافربری به این شهر بروند و از تمام این زیبایی ها بازدید کنند. 

دیدنی های بندر سیراف

دست کنده ها

در سیراف تپه هایی بین دو دره لیر و شیلو قرار دارد. در این تپه ها می توان دست کنده های سنگی را مشاهده کرد که حفره های بسیاری هستند. برخی می گویند این دست کنده ها، قبر مرده ها بوده و برخی معتقدند حوضچه هایی برای جمع کردن آب بوده اند. به دلایلی می توان گفت این ها حوضچه های جمع آوری آب بودند مانند آن که در خلیج فارس آب شیرین موجود نبوده در نزدیکی این مکان آب انبارهایی به نام برکه برای جمع آوری آب و همچنین چاه های آب وجود داشته است.

چاه های سنگی

در دره لیر و شیلر که به منطقه گورستان تمدن ها معروف است، چندین چاه سنگی وجود دارد که دست کند هستند. برخی از این چاه ها 130 متر ارتفاع دارند. با پرتاب سنگ به داخل چاه ها چند ثانیه زمان می برد که صدای برخورد آن را بشنوید.

قلعه شیخ نصوری

در اوایل دوره پهلوی و اواخر قاجار این شهر حاکمی به نام شیخ نصوری داشته که آخرین حاکم این شهر بوده است. قلعه نصوری مکان حکومت و زندگی او در قسمت بلندی و رو به دریا و بندر قرار دارد. فرزندان شیخ نصوری به شیراز و خارج از کشور نقل مکان کرده بودند به همین دلیل بعد از مرگ او این قلعه کم کم تخریب شد و امروزه برخی از قسمت های این قلعه در تاریخچه بندر سیراف سقف ندارد.

دخمه ها

در امتداد دره لیر، مکانی به نام خانه گبری یا خانه گوری وجود دارد که در آن حفره هایی موجود است. برخی از این حفره ها به صورت مثلثی هستند یعنی دست نخورده اند و از آن ها می توان اسکلت باقی مانده یک یا چند انسان را دید.

غذا و سوغات

مشهورترین سوغاتی های خوراکی این بندر خرما، میگو و ماهی است. صنایع دستی بسیاری در این منطقه به دستان مردم بومی ساخته می شود که از جمله سوغاتی های این منطقه به حساب می آید. این صنایع دستی شامل منجوق دوزی، گلابتون دوزی، ظرف های صدفی، تزئینات آکواریوم، سبدهای حصیری، لیف و صنایع چوبی است. غذاهای معروف این بندر میگو پلو، قلیه ماهی و ماهی سرخ شده است.

تور نایبند از شیراز

بدون تردید نایبند یکی از زیباترین مناطق ساحلی در طول سواحل خلیج فارس محسوب می شود. آثار بجا مانده از بندر تاریخی نایبند, حاکی از پیشینه تاریخی این طولانی منطقه است. خلیج نایبند به عنوان یکی از ارزشمندترین زیستگاه های دریایی خلیج فارس محسوب می شود.

 در نزدیکی عسلویه استان بوشهر، منحصر به فردترین خلیج ایران به نام نایبند قرار دارد. خلیج نایبند، به عنوان اولین پارک ملی دریایی ایران شناخته شده است. در این پارک ملی جنگل‌های حرا، منطقه حفاظت شده، دماغه و خلیج قرار دارد. اگر به دنبال طبیعت‌گردی هیجان‌انگیز با شگفتی‌های خاص هستید، سفر به نایبند بهترین گزینه برای شما است.

بندر نایبند کجاست

 بوشهر در فاصله ۷۰۷ کیلومتری مرز دریایی قرار گرفته است و از شرق با استان فارس، از جنوب شرق با استان هرمزگان و سمت جنوب غربی با خلیج فارس نیز همسایه است و می توانید با سفر به سمت آن از دیگر استان های کشور هم دیدن کنید. این منطقه یک پارک ملی است که از آن به عنوان اولین پارک ملی دریایی کشور و منطقه حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست ایران در استان بوشهر در سواحل خلیج فارس است.

هر ساله بسیاری از گردشگران به دلیل تپه‌های منحصر به فرد مرجانی، آبزیان، دلفین‌ها و لاک پشت‌های دریایی به این منطقه سفر می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید طبیعت‎‌گردی حیرت‌آوری را تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به این خلیج بروید.

بهترین زمان سفر به خلیج نایبند عسلویه

درست است که قشر قابل توجهی از مردم کشور ما در تعطیلات نوروز و یا سه ماه تابستان، فرصت کافی برای تفریح و سفر پیدا می‌کنند، اما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر به خلیج نایبند عسلویه را دارید اواخر پاییز و فصل زمستان را برای این کار انتخاب کنید.

پارک ملی نایبند در دو استان بوشهر (بخش عسلویه، شهرستان کنگان) و هرمزگان (شهرستان پارسیان، بخش کوشکنار) قرار دارد. با طی ۲۵ کیلومتر از عسلویه، می‌توانید به پارک برسید.

همچنین برای بازدید از خلیج، پیشنهاد می‌کنیم نزدیک غروب آفتاب به آنجا بروید تا گرما و آفتاب بوشهر اذیتتان نکند و طبیعت‌گردی دل‌انگیزی را داشته باشید. اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید صبح‌های خیلی زود هم به آنجا بروید. دیدن طلوع آفتاب از پشت دریای بیکران آنقدر زیباست که شما را مجذوب و شیفته خود می‌کند.

مناطق گردشگری نزدیک به خلیج نایبند

خلیج نایبند عسلویه، آن‌قدر بکر است و شگفتی‌های طبیعی دارد که باید با یک برنامه‌ریزی جامع و کامل، برای بهره کافی بردن از آن وقت بگذارید.

به‌هرحال اگر قصد داشتید تا سری هم به اطراف بزنید و جاذبه‌های گردشگری بیشتری از استان بوشهر را ببینید، این موارد را به خاطر داشته باشید:

  • دهکده گردشگری پازارگاد به‌عنوان مرکز انواع ورزش‌های مهیج آبی
  • سد بستانو و تجربه جذاب ماهیگیری
  • روستای هاله و تماشای آثار تاریخی
  • پارک ساحلی نخل تقی، مجهز به انواع امکانات رفاهی
  • آبشار درزو و تجربه دلنشین شنا
  • ساحل بنود و فضایی مناسب برای مدیتیشن
  • روستای کلات و تماشای چشمه کلات