تور رفتینگ از شیراز

تور هیجانی رفتینگ از شیراز یک تجربه متفاوت از طبیعت گردی برای شیرازی ها می باشد. تورهای رفتینگ از شیراز معمولا از اوایل بهار تا اواخر تابستان در آب های خروشان ارمند و زاینده رود برگزار می شود. در ادامه می توانید لیست تور های رفتینگ آب های خروشان از شیراز را مشاهده نمایید.
تور رفتینگ از شیراز

تور رفتینگ از شیراز یکی از هیجان انگیز‌ترین تورهای مسافرتی است که بهترین خاطره را برای شما رقم خواهد زد. این تور به نوعی تفریح، ورزش و طبیعت گردی را در کنار هم دارد. با تور رفتینگ می‌توانید لذت تماشای طبیعت را از میان رودخانه تجربه کنید. اگر هیجان را در کنار ورزش و طبیعت گردی دوست دارید، رفتینگ در رودخانه را به شما پیشنهاد می کنیم. 

رفتینگ چیست و کجا بریم؟

تور رفتینگ یا قایق سواری در رودخانه های خروشان، یک تجربه بی نظیر و هیجان انگیز از طبیعت گردی و تفریح است. این ماجراجویی گروهی در رودخانه های روان و خروشان سراسر جهان برگذار می شود. هیجان انگیزی رفتینگ به دلیل خروشان بودن رودخانه و مسیرهایی است که قایق از آن عبور می‌کند. آب وارد قایق می‌شود و هر لحظه حس می‌کنید ممکن است قایق برگردد یا از قایق بیرون بیوفتید، امّا حضور راهنمای متخصص و تجهیزات مخصوص باعث می‌شود اتّفاقی نیوفتد. قایق رفتینگ یک قایق بادی بزرگ است که اندازه‌های مختلفی دارد و از چهار تا 18 نفر در آن جا می‌شوند. در ادامه می توانید لیست تورهای رفتینگ شیراز را مشاهده کنید. 

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

وسایل و تجهیزات مورد نیاز در رفتینگ

برای ماجراجویی در یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های آبی، نیاز به آشنایی با تجهیزات و لوازم مورد نیاز رفتینگ می باشد. رفتینگ بر روی رودخانه‌های طولانی ممکن است چندین روز طول بکشد. در این حالت گردشگران مجبورند شب‌ها در طبیعت کمپ بزنند و استراحت کنند تا بتوانند روز بعد به حرکت خود بر روی امواج خروشان رودخانه ادامه دهند. وسایل ضروری که به آن احتیاج خواهید داشت: کفش ضد آب، کرم ضد آفتاب و عینک، کارت شناسایی، دفترچه بیمه و سایر لوازم ضروری مثل لباس اضافی هم حتما همراهتان باشد. در ادامه فهرست تجهیزات و وسایل مورد نیاز در رفتینگ برای آب‌وهوای گرم و آب و هوای سرد آورده شده است:


تجهیزات موردنیاز تور رفتینگ در آب‌وهوای گرم:

 • لباس برای شنا (لباس‌هایی که به سرعت خشک می‌شوند)
 • پیراهن‌های از جنس الیاف مصنوعی برای نگه‌داشت گرما و محافظت از بدن‌تان دربرابر نور آفتاب
 • پاپوش‌های محکم و مقاوم – سعی کنید از صندل‌های بندانگشتی‌ استفاده نکنید. کتونی ورزشی، چکمه‌های ضدآب مناسب است
 • کلاه‌های لبه‌دار برای محافظت از صورت دربرابر تابش مستقیم نور آفتاب
 • عینک آفتابی همراه با بند محافظ (در سرعت بالا از چشمان‌تان جدا نشود)
 • لباس‌های پنبه‌ای نپوشید، چون وقتی خیس شوید، سرما را جذب می‌کنند.

تجهیزات موردنیاز رفتینگ در آب‌وهوای سرد:

 • لباس غواصی در صورت داشتن بودجه
 • کاپشن‌های مجهز به لایه‌های بیرونی ضدباد و ضدآب
 • شلوارهای مجهز به لایه‌های بیرونی ضدباد و ضدآب
 • کلاه نازک و گرم ‌و نرم
 • جوراب‌های پشمی یا از جنس الیاف مصنوعی
 • پیراهن‌های آستین‌بلند از جنس الیاف مصنوعی
 • زیرپیراهنی‌های بلند و از جنس الیاف مصنوعی

تجهیزات استفاده شده در ورزش رفتینگ:

 •  قایق غیر مسطح
 • جلیقه نجات
 • کلاه ایمنی
 • پارو ها
 •  لباس غواصی
 • لباس خشک
 • استفاده از کیف های رها کننده 

انواع تورهای رفتینگ

در حال حاضر تورهای مختلفی برگزار می‌شوند که بهترین آنها را در زیر برای شما نوشتیم، اما شما می‌توانید در رودهای خروشان دیگر کشور عزیزمان ایران نیز مهارت خود را به چالش بکشید.

تور رفتینگ شهرکرد از شیراز در رودخانه ارمند:

تور رفتینگ در رودخانه ارمند به دلیل دارا بودن شرایط و ویژگی های مناسب برای انجام ورزش ها و تفریحات رودخانه ای در کنار طبیعت بی نظیری دارد. برای حضور در رفتینگ ارمند باید ابتدا خود را به دره یاس برسانید؛ یکی از روستاهای زیبا و توابع شهرستان اردل در نزدیکی شهرکرد. معمولا نقطه شروع تورهای رفتینگ ارمند در این منطقه است. ارمند رود از قله‌های شرقی این استان و دشت‌های مرکزی آن نشات گرفته و پس از دریافت آب رودخانه سرخون، به سد کارون 4 می‌ریزد.

رفتینگ ارمند به اندازه‌ای می‌تواند هیجان‌انگیز باشد که پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار یا روزهای گرم تابستان، حتما رفتینگ ارمند را در لیست تفریحات خود قرار دهید.


مسیر شیراز به رفتینگ رودخانه ارمند:

 این رودخانه در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و درجه امواج آن ۲/۵ تا ۴ می‌باشد که برای افراد حرفه‌ای نیز مناسب است. رفتینگ رودخانه ارمند، مسافت   حدودی  350 کیلومتر و فاصله زمانی  5 ساعت از شیراز است. برای حضور در رفتینگ ارمند باید ابتدا خود را به دره یاس برسانید. این رودخانه بزرگ چیزی در حدود 20 کیلومتر طول دارد و اگر بخواهید تمام مسیر را با قایق طی کنید، چیزی در حدود 5 ساعت طول می‌کشد. 


بهترین زمان برای رفتینگ ارمند:

تور رفتینگ شهرکرد از شیراز معمولا همیشه انجام می‌شوند، اما در فصل بهار که میزان آب رودخانه بیشتر است، هیجان بیشتری را در حین رفتینگ تجربه خواهید کرد و یشتر از تور رفتینگ ارمند لذت می برید. افرادی که چندان با این ورزش آشنا نیستند هم می‌توانند فصل تابستان را برای تجربه رفتینگ ارمند انتخاب کنند.

تور رفتینگ زاینده رود از شیراز

مسافت این تور۱۷کیلومتر آبی میباشد که از روستای سوادجان آغاز شده و تا پل زمانخان ادامه دارد که شامل ۴الی۵ ساعت قایقرانی روی آب میباشد هم چنین شامل دو توقف بین مسیر بمنظور صرف پذیرایی بین راهی و سکوی پرش است، واقع در استان‌های اصفهان و چهار محال و بختیاری؛ مناسب برای رفتینگ آرام و کایاک، قابل اجرا برای ورزشکاران مبتدی تا حرفه‌ای است. تور رفتینگ سامان واقع در شهرستان سامان می باشد.

شما در ابتدای سفر رفتینگ به شهر توریستی سامان یا شهر شکوفه‌ها که در نزدیکی زاینده رود واقع شده می‌روید. این شهر به علت زمین‌های کشاورزی و باغ‌های سرسبز متعددش به شهرستان شکوفه شهرت دارد. پس از بازدید از شهر سامان و پل زمانخان راهی رفتینگ زاینده رود می‌شوید.

تور رفتینگ دوپلان از شیراز

برای رفتینگ دوپلان می بایست ابتدا وارد استان چهار محال و بختیاری شوید و به روستای دو پلان سفر کنید جایی که در کنارش هم یک رودخانه باصفا هست هم یک دره خیال انگیز و هم منطقه حفاظت شده با انواع و اقسام پوشش گیاهی و جانوری.

قایق سواری و گشت و گذار در مسیر یک رودخانه خروشان است که به دلیل شدت موج ها و کف روی آب به آن قایقرانی روی آبهای سفید نیز می گویند که این منطقه با دارا بودن این خصوصیت یکی از مکانهای مهم در استان و ایران به شمار می رود .


در این مقاله در مورد یکی از هیجان‌انگیزترین ورزش‌های آبی در ایران صحبت کردیم و به معرفی تور رفتینگ دوپلان، تور رفتینگ شهرکرد، رفتینگ زاینده‌رود در شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری پرداختیم. قطعا تور رفتینگ میتونه یک تجربه متفاوت از طبیعت گردی برای شما عزیان باشه.