تور تنگ خرسی از شیراز

اگر به دنبال تجربه يک روزه شاد همراه با كلي آبتني و شنا و طبیعت گردی هستید، قطعا تور تنگ خرسی می تواند یک سفر خاطره انگیز را برای شما رقم بزند. تنگ خرسی واقع در روستای ساران سفلی یکی از روستاهای استان فارس است .
تور تنگ خرسی از شیراز

اگر به دنبال تجربه يک روزه شاد همراه با كلي آبتني و شنا و طبیعت گردی هستید، قطعا تور تنگ خرسی می تواند یک سفر خاطره انگیز را برای شما رقم بزند. روستای سارون:یکی از روستاهای استان فارس است. دارای طبیعتی بکر وزیبا می باشد. در فاصله بین روستای ساران یا سارون سفلی تا بهشت گمشده یا تنگ بستانک رودخانه ای پر آب و زیبا وجود دارد که در واقع شاخه ای از آب بهشت گم شده را تامین می کند . با آب نوردی در این دره زیبا و جنگلی که در برخی جاها هم باریک می شود می توان از منطقه سپیدان به منطقه کامفیروز رسید که حدود۶ ساعت پیاده روی و کوهنوردی دارد که خودش هم ورزشی است و نیز میتوان از زیبایهای مسیر نهایت لذت را برد .

پوشش گیاهی و سرسبز این منطقه باعث می شود در طول مسیر احساس خستگی نداشته باشید . فصل بهار بهترین موقع از سال برای این طبیعت گردی زیبا است. اواسط اردیبهشت واوایل خرداد گلهای واژگون سرخ وزیبا در اطراف دامنه میروید . اگر قصد دیدن این منطقه رادارید لطفا از قلع وقمع وریشه کن کردن این گلهای زیبا لطفا خودداری فرمائید.

تور های طبیعت گردی پیش رو از شیراز

 تنگ خرسی کجاست

 روستای ساران سفلی یکی از روستاهای استان فارس است که دارای طبیعتی بکر، زیبا و ارتفاع آن از سطح دریا تقریبا ۲۰۵۰ متر می باشد. این روستا تا اردکان ۴۰کیلومتر و تا شیراز ۱۰۰کیلومتر فاصله دارد و دارای جاده ای آسفالته و پر پیچ وخم می باشد. ساران از طرف دیگر با کامفیروز نیز در ارتباط است. در فاصله بین روستای ساران یا سارون سفلی تا بهشت گمشده یا تنگ بستانک رودخانه‌ای پر آب وجود دارد که در واقع شاخه‌ای از آب بهشت گم شده را تامین می‌کند. این تور طبیعت گردی تنگ خرسی هم با آب نوردی و هم طبیعت گردی دارد. این تور داراي حدود ٢ ساعت آبنوردي دارد و مناسب گروه سني جوانان يا عزيزاني كه مشكل زانو يا كمر ندارند ميباشد.

طبیعت تنگ خرسی

در شروع مسیر چشمه بین باغ های میوه وجود داشت که هم نوردان مي توانستند بطری آب خود را پر کنند.مسیر زیبای روستا پوشیده بود از باغ های سیب،زردآلو. زمین های کشاورزی نیز دیده می شد که پوشش آن ها گندم وجو و حبوبات (لوبیا) است. بعد از مدتی پیاده روی و گذشتن از دشت ها و باغ های سیب، کم کم وارد دره ای پوشیده از درخت شده و با گذشتن از لابلای انبوه درختان، با وارد شدن به رودخانه مسیر آب نوردی خود را آغاز می کنید.

اقدامات لازم برای تور طبیعت گردی تنگ خرسی

قبل از شروع به آب نوردی بایستی تمام وسایل آب بندی شود چون در بعضی از جاهای رودخانه به علت عمق زیاد ممکن است کوله و وسایل خیس شوند. به علت کدر بودن آب و عمق زیاد رودخانه اگر وسیله ای در آب بیفتد پیدا کردن آن مشکل خواهد بود.

افراد قبل از ورود به رودخانه و شروع به آب نوردی برای جلوگیری از صدمه دیدن به علت لیز بودن سنگهای کف رودخانه باید از کفش های مخصوص آب نوردی استفاده کنند و داشتن باتوم در طول کوهپیمایی و آب نوردی الزامی است.