تور تنگ تیزاب شیراز

تور تنگ تیزاب شیراز یک تور طبیعت گردی شاد و هیجان انگیز برای دوستداران طبیعت است. تنگ تیزاب یکی از تفرجگاه های دیدنی و خوش آب و هوای استان فارس است که در نزدیکی اردکان سپیدان قرار دارد
تور تنگ تیزاب شیراز

معرفی تنگ تیزاب شیراز

تور تنگ تیزاب شیراز یک تور طبیعت گردی شاد و هیجان انگیز رو برای شما دوستداران طبیعت رقم خواهد زد. یکی از مناطق گردشگری و تفرجگاهی شهر شیراز تنگ تیزاب است. این منطقه با دارا بودن آب و هوای مناسب و خوب به همراه  طبیعتی زیبا و وجود درختان سرسبز در کنار رودخانه پر آب گزینه مناسبی برای گذراندن روزی خاطره انگیز در کنار خانواده و عزیزان می باشد. به دلیل کم عمق بودن رودخانه و شیرین بودن آب، در فصول گرم می توانید از لذت آب تنی به ویژه همراه با کودکان برخوردار باشید. کسانی که به طبیعت علاقه زیادی دارند از اینجا به عنوان تکه ای از بهشت یاد می کنند.

تنگ تیزاب یکی از تفرجگاه های دیدنی و خوش آب و هوای استان فارس است که در  نزدیکی اردکان سپیدان قرار دارد و یکی از انشعابات رودخانه بشار از آن می گذرد و طبیعت باصفایی را در آن جا خلق کرده است. این رودخانه دائمی که از کوه های سپیدان سرچشمه می گیرد. تنگ تیزاب به خاطر پوشش گیاهی زیبا و آب و هوای کوهستانی خود سال هاست گردشگران زیادی رو به خود جذب کرده.

تنگ تیزاب کجاست

این تفرجگاه زیبا و استثنایی در 28 کیلومتری شهر اردکان فارس در شهرستان سپیدان قرار گرفته است. اگر جاده اردکان به یاسوج را پیش رو بگیرید در طول مسیر تابلوهای منتهی به تنگ تیزاب را خواهید دید.  تیزاب تا شهر اردکان ۲۹ کیلومتر فاصله دارد، یعنی نیم ساعته می‌رسید. البته اگر از شیراز حرکت کنید، ۱۳۲ کیلومتر، حدود ۲ ساعت راه در پیش دارید.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

فاصله تنگ تیزاب تا شیراز

گردشگاه تنگ تیزاب خیلی سرسبز است، هم رودخانه دارد و هم هوایش خیلی خوب است. در جنگل‌های دور و اطراف روخانه، درخت‌های بلوط، بادام و بید رویده و کنار رودخانه هم پر از درختانی‌ست که  سایه‌ دلپذیری دارند. فاصله تنگه تا شهر شیراز چیزی بین ۹۵ تا ۱۳۲ کیلومتر است. تفاوت مسافت هم به انتخاب مسیرتان برمی‌گردد. اگر مبدأ سفرتان شهر شیراز است، پیشنهاد می‌کنیم که صبح خروس‌خوان راه بیفتید که قبل از گرم‌شدن هوا به تنگ تیزاب برسید و از مطبوعی آنجا لذت ببرید. از یاسوج هم تا تنگه فقط یک ساعت راه است.

راه دسترسی بدین صورت است که از شیراز به‌سمت اردکان حرکت کنید. بعد وارد جاده‌ اردکان به یاسوج ‌شوید. چشم از تابلوهای راهنما برندارید، چون باید تابلوی تنگ تیزاب را دنبال کنید.

فاصله ی تنگ تیزاب تا یاسوج

در مسیر سپیدان به یاسوج و در فاصله 24 کیلومتری از سپیدان، منطقه ای خوش آب و هوا به نام تنگ تیزاب وجود دارد.

بهترین زمان سفر به تنگ تیزاب

از ماه اردیبهشت تا آخر پاییز زمان مناسبی است که به این طبیعت زیبا سفر کنید. در فصل گرما می‌شود آبتنی کنید و بیشتر خوش بگذرانید. این دره زیبا از اوایل فصل بهار تا آخرین ماه های فصل پاییز یکی از پرطرفدارترین تفرجگاه های منطقه است. در فصل بهار رویش انواع گل های وحشی و سایر گیاهان  زیبایی منطقه را دو چندان می کند. در سال های اخیر امکاناتی در ابتدای این دره برای اقامت گردشگران مهیا شده است.

این منطقه دارای امکانات رفاهی مثل آلاچیق و کمپ برای استراحت و اقامت گردشگران است. در فصل تابستان آب تنی و شنا در این رودخانه یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران است.

امکانات تفریحی و رفاهی تنگ تیزاب

راه دسترسی آسفالته، نصب آلاچیق،  برپایی چادرها، سرویس بهداشتی و ایحاد سکوهایی برای نصب چادر مسافرتی  و کمپ زدن از جمله امکانات موجود در نزدیکی تنگ تیزاب است. رودخانه جاری در این تنگ یکی از مقاصد مناسب برای ماهیگیری است و اگر چوب ماهی گیری تان را به همراه داشته باشید حتما یک ماهی خوب صید خواهید کرد. چند تفرجگاه نیز در نزدیکی این تنگ قرار دارند که می توانید برای اقامت شبانه به آن ها مراجعه کنید.

طبیعت تنگ تیزاب

بافت جنگلی این تفرجگاه و رودخانه همیشه خروشانِ آن در کنار هم صحنه زیبایی از طبیعت را به تصویر کشیده اند. در این پوشش جنگلی انواع درختان بنه، بادام کوهی، بلوط و گردو روییده و سایه درختان کهنسال بید به زیبایی دره می افزاید. در فصل بهار نیز تنگه تیزآب مزین به شکوفه گل ها می شود.

رودخانه تنگ تیزآب در مسیر خود از صخره ها و سراشیبی هایی عبور می کند و به همین خاطر آبشارهای کوچک و بزرگی را در قلب رودخانه به وجود آورده است. جایی که در ماه های گرم تابستان می توان تنی به آب زد و خستگی های مسیر را از تن شست. اینجا می توان مسیر حرکت رودخانه را در پیش گرفت و دل به زیبایی های طبیعت سپرد.