تور تنگه چیتابه از شیراز

تور تنگه چیتابه از شیراز یک تور طبیعت گردی هیجان انگیز در استان کهگیلویه و بویراحمد و نزدیک شهر یاسوج است. تنگه چیتابه دارای آب و هوایی معتدل با رودخانه زیبا، طبیعت جنگلی بکر و یک سد برای شنا تجربه هیجان انگیزی را برای گردشگران رقم خواهد زد.
تور تنگه چیتابه از شیراز

تور تنگه چیتابه از شیراز که یکی از مناطق دیدنی و زیبای شهر یاسوج است. تنگه ی چیتابه یک مقصد برای گردشگران و تجربه ای هیجان انگیز در استان کهگیلویه و بویراحمد و نزدیک شهر یاسوج می باشد. تنگه چیتابه یاسوج از یک سو رودخانه پر تلاطم کبگیان را در دل خود جای داده است و از سوی دیگر مشرف به کوه‌های مرتفع زیبایی است که ابهت طبیعت این منطقه را در ذهن تداعی می‌کنند. بعلاوه مجاورت این تنگه با مراتع وسیع سرسبز زیبایی بی حد و اندازه‌ای به آن بخشیده است. از این رو این تنگه را با عنوان بهشت کوچک یاسوج نیز می‌شناسند.

طبیعت بی‌نظیر این منطقه، آب‌وهوا، مسیر هیجان‌انگیز، صدای گوش‌نواز آب و… همه‌ و همه سفر به تنگه چیتابه را به تجربه‌ای کم‌نظیر تبدیل می‌کند. رودخانه چیتاب و این طبیعت بسیار زیباست که می توان اوقات مفرح و هیجان انگیزی را برای خود و خانواده رقم زد. 

تنگه چیتابه کجاست

تنگ چیتابه در ۴۰ کیلومتری یاسوج از زیباترین جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشد که بومیان آن را تنگه چیتاوه خطاب می کنند، این منطقه دارای آب و هوایی معتدل و دلنشین و ازجمله مناطقی است که تحت عنوان هدف گردشگری شناخته شده است . منطقه چیتابه از یک طرف در دامنه کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و مراتع سرسبز است و از سوی دیگر مشرف به رودخانه کبگیان با جلوه بسیار زیبا و دیدنی قرار دارد.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

برای رسیدن به تنگه چیتابه، باید به شهر چیتاب واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد در ۳۸ کیلومتری شهر یاسوج بروید. پس از آن هم باید نیم ساعت راه خاکی (۱۰-۱۵ کیلومتری) را با ماشین طی کنید تا به محل این تنگه بسیار زیبا برسید. بخاطر فاصله ۲۳۳ کیلومتری تا شیراز یکی از بهترین مقصدهای گردشگری تورهای شیرازی هست.

چیتابه از یک طرف، در دامنه کوه های پوشیده از جنگل های انبوه و مراتع سرسبز است و از سوی دیگر، مشرف به رودخانه کبگیان با جلوه بسیار زیبا و دیدنی قرار دارد. این منطقه، به دلیل داشتن آب و هوای معتدل، دارای پوشش جنگلی فراوان و همچنین کوه های مملو از گیاهان دارویی و خوراکی می باشد.

طبیعت تنگه چیتابه یاسوج

تنگه چیتابه یاسوج دارای یکی از چشم‌نوازترین مناظر زیبا است که شامل کوه‌های بر افراشته، مناطق جنگلی و یک رودخانه پر جنب و جوش است که سد انتهایی آن امکان شنای دلچسبی را برای گردشگران منطقه فراهم کرده است. شرایط آب و هوایی مطلوب منطقه منجر به شکل‌گیری یکی از غنی‌ترین و متنوع‌ترین پوشش‌های گیاهی شده است. انوع گیاهان دارویی و درختان جنگلی کم‌یاب در حوالی این تنگه رشد کرده‌اند که از میان آنها می‌توان به گیاهانی نظیر بنه، بلوط، سیسه، گیلاس کوهی، ریواس، قارچ، کارده، کنگر، کاسنی، خاکشیر و بومادران اشاره کرد.

آنچه در این سفر با آن همراه خواهیم بود، تمام جاذبه های طبیعی و مناظر زیبای کوهستانی است.  مسافران در این تنگه، به همراه منطقه کوهستانی، با یک رودخانه زیبا، طبیعت جنگلی بکر و یک سد که امکان شنا در آن وجود دارد روبرو می شوند.

گذرگاه‌های اصلی این تنگه آب روخانه است و اگر بخواهید زیبایی‌های سرتاسر تنگه را از نزدیک مشاهده کنید چاره‌ای جز گذر از آب رودخانه ندارید، از این باید خود را برای عبور از آب با پای پیاده آماده کنید و با کمک گرفتن از تجهیزات ضد آب بتوانید به راحتی از آب‌های سرد تنگه عبور کنید. علاوه بر آن به دلیل عدم وجود امکانات رفاهی و تفریحی در حوالی تنگه، باید انتظار چالش‌های بین‌راهی را در این سفر داشته باشید و از قبل خود را برای آنها آماده کنید.

به دلیل عدم وجود امکانات رفاهی و تفریحی در حوالی تنگه، باید انتظار چالش‌های بین‌راهی را در این سفر داشته باشید و از قبل خود را برای آنها آماده کنید. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دچار عارضه خاصی هستید و یا در بین همراهانتان فردی وجود دارد که دارای محدودیت جسمانی خاصی است توصیه می‌کنیم از رفتن به درون آب‌های رودخانه خودداری کنید. در نهایت سعی کنید در هنگام عبور از آب‌های رودخانه بصورت گروهی و با استفاده از طناب حرکت کنید و حتما نکات ایمنی را در طول مسیر رعایت کنید.

بهترین زمان برای سفر به تنگه چیتابه یاسوج

آب و هوای این منطقه معمولا معتدل است،  اما از آنجا که دمای آب‌های رودخانه بسیار سرد هستند توصیه می‌شود در فصل‌های گرم سال به عبارتی تابستان و بهار به دیدن این تنگه چشم‌نواز بروید. از این طریق با وجود خنکی دلپذیر هوا کوهنوردی لذت‌بخش تر خواهد بود و شنا در رودخانه تنگه نیز آسان تر خواهد بود. علاوه بر آن درختان و گیاهان در این فصل‌ها سرسبزی خود را حفظ کرده‌اند و تنگه چیتابه در اوج زیبایی‌اش قرار دارد. در فصل‌های زمستان و یا پاییز احتمال یخبندان آب‌های رودخانه وجود دارد و آب‌تنی در سد این تنگه و همچنین گذر از مسیرهای آبی آن به دلیل سرمای سوزان آب بسیار دشوار خواهد بود.

ادرس تنگه چیتابه از شیراز

برای رفتن به چیتابه باید از شیراز به یاسوج رفت و مسیر شهر کرد را ادامه داد بعد از حدود ۱۰ کیلومتر زیر اولین پل به سمت چپ پیچید و به شهر چیتاب رسید که حدود ۴۰ کیلومتر است بعد از فلکه اول چیتاب نیز سمت چپ را ادامه داد تا به روستای سیلارستان رسید . آخر روستا می توان ماشین را پارک نمود که سد چیتاب نمایان است . برای وارد شدن به دریاچه و رودخانه پوشیدن جلیقه نجات الزامی است . 

مسیر تنگه چیتابه

در این تنگه مسیری حدود ۴۰۰ متر را باید شنا کرد و بعد از آن حدود ۲ ساعت باید آبنوردی ودره نوردی نمود تا به تنگ بعدی رسید . سراسر مسیر بسیار زیباست با درختان و کوههای سر به فلک کشیده و رودخانه خروشان . عبور از بعضی از نقاط رودخانه باید همراه با طناب باشد و گرنه نمی توان در برابر فشار آب ایستاد. 

لوازم مورد نیاز برای سفر به تنگه چیتابه

  • کفش آب نوردی یا کفش اسپورت با کف
  • لباس اضافه
  • کلاه
  • کرم ضد آفتاب
  • خوراکی آب بندی شده
  • کاور ضدآب موبایل