تور تنگه مهریان و کبوتری از شیراز

تور تنگه مهریان و کبوتری از شیراز یک تور طبیعت گردی دیدنی است. تنگه مهریان یاسوج یا تنگ کبوتری یکی از جاذبه‌های طبیعی شهر یاسوج است و می‌توانید تفریحات متنوعی مانند کوه‌نوردی، آبنوردی را تجربه کنید.
تور تنگه مهریان و کبوتری از شیراز

یکی از جاذبه های زیبا و منحصر به فرد منطقه یاسوج تنگ مهریان یا تنگ کبوتری می باشد که در زبان محلی به آن تنگ مهریون می گویند . تنگه مهریان یکی از زیباترین دره های یاسوج برای طبیعت گردی است. همچنین تنگه کبوتری در انتهای تنگه مهریان قرار دارد و یکی از بکرترین نقاط رشته کوه دنا است. رودخانه تنگ مهریان بهترین محل برای آب تنی در اوج گرمای تابستان است. تور تنگه مهریان یاسوج هم طبیعت گردی و هم برنامه آب تنی دارد که تجربه بسیار لذت بخشی را برای شما رقم خواهد زد. همچنین  با وجود امکانات مهیا شده در ابتدای تنگه مهریان از این محل برای پیک نیک نیز می توان استفاده کرد.

تنگه مهریان در کجا قرار دارد

تنگ مهریان بسیار به یاسوج نزدیک است و به راحتی می توانید حتی با تاکسی به این منطقه سفر کنید. این تنگه در فاصله ۵ کیلومتری شمال شرق یاسوج و در مسیر جاده یاسوج به اقلید واقع شده است. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا ۱۸۵۰ متر میباشد و از لحاظ طبیعی نیز میان رودخانه مهریان در شرق و کوههای دنا که در شمال آن قرار دارد محصور شده است.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

تنگ مهریان کجاست

مهریان نام روستایی دراستان کهگیلویه وبویراحمد است که در شهرستان بویراحمد، بخش مرکزی، دهستان سررودشمالی قرار دارد. در واقع روستای مهریان یک دشت پای کوهی است که سه عنصر اصلی طبیعی یعنی کوه، دشت ورودخانه اقلیم آن را کنترل میکند، بگونه ای که با داشتن اقلیم سرد ومرطوب کوهستانی یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌های قابل زیست کشور را بوجود آورده است.

به علت آب و هوای ویژه هر ساله در فصل بهار و تابستان طبیعت گردان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.تنگه مهریان و تنگه کبوتری از جمله مکان های بکر و زیبایی هستند که گردشگران را ترغیب می کنند که هرساله به این استان سفر کنند.فاصله نزدیک استان کهگیلویه و بویر احمد به استان فارس سبب شده که بسیاری از هم استانی های عزیزمان در این روزهای گرم به اسن مناطق خوش آب و هوا سفر کنند.

تنگه مهریان از جمله تنگه های ایران است که کمتر شناخته شده است. در بازدید از این تنگه می‌توانید تفریحات متنوعی مانند کوه‌نوردی، آب‌تنی، پیک‌نیک و طبیعت‌گردی را تجربه کنید. 

طبیعت تنگه مهریان

به سمت روستاى مهریان که می‌روید طبیعت بکر و زیبای شالیزارها، بوی برنج سبز و محلی چمپا، خانه‌هاى قدیمی و کاه‌گلى، باغ‌های متنوع و بوته‌زارهاى خیار را خواهید دید که از تماشای آن سیر نمی شوید.

 قرار گرفتن این تنگه در میان درختانی مانند بلوط، چنار و بید، صدای دلنشین رودخانه، هوای مطبوع و لذت‌بخش، آن را به منطقه‌ای جذاب برای گردشگران تبدیل کرده و هر ساله پذیرای شماری از بازدیدکنندگان علاقه‌مند است.  ورودی تنگه پله و سکوی سیمانی و آلاچیق می باشد و در امتداد رودخانه خلاف جهت آب و در مسیری پاکوب حدود 2 ساعت پیاده روی از رودخانه خروشان را دارد.

آب زلال و شفاف رودخانه مهریان که بخشی از آن از چشمه‌های تنگ معروف به کبوتری است پس از طی مسیر به رودخانه بشار یاسوج و رودخانه کارون در استان خوزستان می‌ریزد.

قبل از بازدید از این تنگه باید بدانید که در بخش‌هایی از مسیر مجبور به عبور از میان آب هستید، کفش مناسب و لباس اضافی همراه داشته باشید و در صورتی که بار اول است که به این منطقه می‌روید پشت‌ سر یکی از تورهای گردشگری حرکت کنید، طی کردن مسیر به تنهایی مقدور نیست و باید در قالب تیم باشد. اینجا تنگه‌ای با حس ترس و هیجان در مسیرهای پرشیب است که خنکای آب و محو شدن در طبیعت و مناظر شگفت‌انگیزش آن را لذت‌بخش کرده است.

 سکوهای نشیمن و امکانات کامل و مطلوب برای یک پیک نیک در این محل وجود دارد و ورودیه گرفته می شود. در روزهای تعطیل این مکان تفریحی و سرسبز بسیار شلوغ است.

بهترین فصل سفر به تنگه مهریان

اواخر بهار، تابستان و اوایل پاییز بهترین فصول برای سفر به تنگ مهریان هستند.  برای سفر به تنگه مهریان بهترین فصل سفر بهار و تابستان و اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم از اواسط خرداد تا نیمه اول شهریور است. از آنجا که این تنگه در نزدیکی پیست اسکی کاکان و پولاد کف قرار دارد، علاقه‌مندان به ورزش اسکی و تفریحات برفی می‌توانند زمستان هم به دیدن این تنگه و تفریحات اطراف آن بروند.

وسایل و لوازم ضروری برای سفر به تنگ مهریان چیست؟

 • کوله پشتی و کفش پیاده روی راحت
 • عینک آفتابی و کلاه نقاب دار برای روزهای آفتابی
 • لباس گرم برای فصول سرد
 • دوربین عکاسی
 • دارو و لوازم شخصی
 • بطری آب و تننقلات و تمام وسایل لازم برای پیک نیک
 • زیرانداز
 • یک وعده غذای سبک قابل حمل
 • چراغ قوه
 • دمپایی و صندل

برنامه سفر به تنگ مهریان چند روزه است؟

معمولا تور طبیعت گردی تنگه مهریان از شیراز یک روزه برگذار می شود. این تور طبیعت گردی یک برنامه یک روزه است. اما برای فرصت نیم روزه یا بیشتر از یک روز نیز انعطاف پذیر است زیرا تنگ مهریان و کبوتری بسیار زیبا هستند و امکان صرف زمان بیشتر از یک روز برای لذت بردن از طبیعت منطقه وجود دارد.