تور تنگه آکواریوم از شیراز

تور تنگه آکواریوم از شیراز و دره آکواریوم داراب،از بکرترین جاذبه های استان فارس می باشد. یک تور طبیعت گردی مهیج و ماجراجویانه که هم آبنوردی داره و هم کوهنوردی و دره نوردی.
تور تنگه آکواریوم از شیراز

اگر علاقه مند به طبیعت گردی هستید و همچنین میخواهید یک سفر خاطره انگیز و هیجان انگیز در دل طبیعت رو تجربه کنید، تور تنگه آکواریوم از شیراز را به شما پیشنهاد می کنیم. این تنگه با فاصله ٤:٣٠ ساعت از شیراز در جنوب شرقي داراب واقع شده است. جریان کاسه ‌رود در این دره، در میان کوه‌ های سر به فلک کشیده، باعث شده که در این مسیر آبشارهای متعدد با حوضچه ‌های آب فراوان خلق شود. کوه های سر به فلک کشیده، نیزارهای بلند، نخل و صدای پرندگان و جریان آب بیش از هر چیز شما را در این دره مدهوش می کند. طبیعتی بکر که پای انسان هنوز چندان به آن نرسیده است. اگر به طبیعتگردی علاقه دارید بازدید از این دره می تواند یکی از خاطره انگیز ترین تجربه های شما باشد.

دره آکواریوم کجاست؟

در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی داراب قرار دارد. در مسیر این شهر به سمت بندرعباس و زیر پل معروف فورگ به دره آکواریوم و زلال‌ترین تنگه استان فارس می‌رسید. این دره در ۹ کیلومتری شمال بخش فورگ در دل کوه‌های بلند و سربه‌فلک‌کشیده و چشمه‌های جاری به‌قدری زیبا است که نفستان را بند خواهد آورد. برای آنکه بتوانید این گردش را به سلامت طی کنید، باید از ده صخره سنگی با کمک دست‌هایتان بالا بروید. آبشارهای متعددی که بر سر راهتان قرار دارد کمی سنگ‌ها را لیز کرده و ازاین‌رو برای گذر از سنگ‌ها باید دقت لازم را به خرج دهید و همین‌طور به کفش‌هایی مقاوم نیاز خواهید داشت. در بخش‌هایی هم باید تن را به آب بزنید. اگر اهل ورزش‌های آبی هستید، دره زیبای آکواریوم برای شما بسیار مناسب است.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

آشنایی با دره آکواریوم استان فارس

سفر به دره آکواریوم به یک روز زمان نیاز دارد و فارغ از هر فصلی، لذت‌بخش‌ترین تجربه در این دره، گوش سپردن به صدای پرندگان و تماشای چشم‌اندازهای خلوت و زیبای منطقه است.

برخی از افراد آبشار موجود در این منطقه را با نام کاس رود می شناسند.این نام رودی پر از آب است که از وسط دره آکواریوم می گذرد و پنج آبشار به آن سرازیر می شود.کاسه رود به خاطر سرازیر شدن از آبشارهای بلند و وارد شدن در جوی های کم عمق یکی از دلایل محبوب شدن دره آکواریوم در بین گردشگران به شمار می رود. اگر در فصل تعطیلات به این دره سفر کنید، تعداد کسانی که به داخل آب شیرجه می‌زنند، کم نیست. دره آکواریوم در ارتفاع ۱۳۳۰ متری از سطح دریا واقع‌شده است.

آب‌و‌هوای کوهستانی، منجر به تنوع و غنی‌شدن پوشش گیاهی دره آکواریوم شده است. بهتر است بدانيد كه در ادامه مسیر دره تنگ می شود و براي پيموئن آن به مهارت های فنی کوهنوردی نياز خواهيد داشت. همچنين، در انتهای دره کاسه بزرگی قرار دارد که آب زلالی در آن جمع شده است. لازم به ذکر است آب این حوضچه از بالا نمی آید و تمامی آب حوضچه از چشمه های زیر زمینی تامین می شود.

بهترین زمان بازدید  تنگه آکواریوم

به طور کلی بهترین زمان برای تور طبیعت گردی دره آکواریوم، در فصل بهار و به‌خصوص ماه اردیبهشت است. و اکیپ‌های کوهنوردی معمولاً در این فصل راهی دره آکواریوم می‌شوند. معمولاً سفر به این دره یک روز زمان می‌برد و در هر فصلی که به آن بروید بیشتر از هر چیز از صدای پرندگان و خلوتی نسبی آن لذت خواهید برد. اگر قصد دارید که با گروه‌های کوهنوردی یا تور های طبیعت گردی راهی تنگه آکواریوم شوید باید حتماً از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار باشید. علاوه بر این با توجه به اینکه در انتهای مسیر و بعد از چشمه پنجعلی با باریک شدن دره روبرو خواهید شد لذا همراه داشتن تجهیزات حرفه‌ای مانند عصا و کفش مناسب کوهنوردی ضرورت دارد.

شرایط طی کردن دره آکواریوم

برای طی کردن طول دره آکواریوم بايد از 10 صخره به صورت دست به سنگ و 5 آبشار لغزنده و همچنین خلاف جهت خروشان آب در حوضچه ها شنا كرد. با یک ساعت پیاده روی درکف دره به نیزار بزرگی می رسید که ارتفاع این نی ها به 3 متر و بیشتر هم می رسد. پشت این نی زارهای درهم پیچیده چشمه ای زیبا و پر آب بود که به چشمه پنجعلی مشهور است و از جاذبه های کاسه رود است.

بهتر است بدانيد كه در ادامه مسیر دره تنگ می شود و براي پيموئن آن به مهارت های فنی کوهنوردی نياز خواهيد داشت. همچنين، در انتهای دره کاسه بزرگی قرار دارد که آب زلالی در آن جمع شده است. لازم به ذکر است آب این حوضچه از بالا نمی آید و تمامی آب حوضچه از چشمه های زیر زمینی تامین می شود