تور ابیانه و کاشان از شیراز

تور ابیانه و کاشان از شیراز یک تور گردشگری برای بازديد از آثار باستاني كاشان، روستای تاریخی ابیانه و کویرگردی است. اگر به دنبال تجربه سفری به یادماندنی هستید، بدون شک تور کاشان از شیراز و تور ابیانه از شیراز را انتخاب کنید.
تور ابیانه و کاشان از شیراز

تور ابیانه و کاشان از شیراز یک تور گردشگری است که در آن گشت و بازديد از آثار باستاني كاشان، بازديد از روستاي تاريخي ابيانه که یکی از پنج روستای مشهور ایران است و کویر گردی را تجربه خواهید کرد. باید بدانید که که کاشان مهد تمدن و فرهنگ سنتی ایران و مشهور به دارالمومنین است. کاشان شهری تاریخی است که مرکز شهرستان است و بخشی از استان اصفهان محسوب می‌شود. اگر به دنبال تجربه سفری به یادماندنی هستید، بدون شک تور کاشان از شیراز و تور ابیانه از شیراز را انتخاب کنید.

تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
16,900,000 تومان
تور زمینی ارمنستان ویژه جشن آب
چهارشنبه 13 تیر ساعت 15:30 عصر
سه شنبه 19 تیر تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 1 نفر
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
8,320,000 تومان
تور شمال (ییلاقات گیلان) هفته اول تیر
یکشنبه 3 تیر ساعت 13:00
جمعه 8 تیر
آژانس مسافرتی کوپال
رزرو
ظرفیت 5 نفر
تور دو و نیم  روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
2,900,000 تومان
تور دو و نیم روزه ترکیبی رفتینگ 6 تیر
چهارشنبه 6 تیر ماه ساعت 20:00
جمعه 8 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 24 نفر
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
8,800,000 تومان
تور شهر وان ترکیه 20 تیر
چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 02:00 بامداد
دوشنبه 25 تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 22 نفر
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
890,000 تومان
تور یکروزه آبنوردی تنگه پلنگی ون 2
جمعه 1 تیر ماه ساعت 5:30 صبح
جمعه 1تیر ماه تا آخرشب شیرازیم
آژانس مسافرتی شیراز گشت
رزرو
ظرفیت 15 نفر
تور وان ترکیه
8,400,000 تومان
تور وان ترکیه
۲۳تیرماه ساعت ۱۳:۰۰
۲۸ تیرماه در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 20 نفر
تور آبنوردی تنگ چیتابه
620,000 تومان
تور آبنوردی تنگ چیتابه
۱ تیرماه ساعت ۶:۰۰صبح
۱تیرماه ساعت ۲۱:۰۰ در شیراز
سفر. سیران دنیا
رزرو
ظرفیت 18 نفر

تور ابیانه از شیراز

در تور ابیانه از شیراز به بازدید از روستای ابیانه: سرخ‌ترین سکونتگاه ایران خواهید رفت. می توان گفت ابیانه یکی از بلندترین نقاط مسکونی ایران می باشد که واقع در دره‌ای سرسبز و محیطی ییلاقی از توابع شهرستان نطنز می باشد. سفر به ابیانه تجربه‌ای فراموش نشدنی برای شما در این تور گردشگری از شیراز خواهد بود که همانند آن را در هیج جای دیگر ایران پیدا نخواهید کرد.مناظر دیدنی و مردمان خونگرم این روستا تجربه ای دلپذیر از سفر را برای شما رقم خواهد زد. در تور ابیانه، به بازدید از این روستا و جاذبه های گردشگری از جمله مسجد پرزله، آتشکده هارپاک خواهید پرداخت. همچنین می توانید به گرفتن عکس‌های یادگاری با مردم محلی و لباس‌های بومی منطقه که جذابیت خاصی برای گردشگران تور ابیانه دارد، بپردازید.

ابیانه کجاست؟

ابیانه روستایی زیبا واقع در در بخش مرکزی شهرستان نطنز، از توابع استان اصفهان می باشد. این روستا در دامنه کوه‌های کرکس واقع شده است. ابیانه در ارتفاع ۲۲۲۲ متری از سطح دریا واقع شده است. چیزی که این روستا را از سایر روستاها و دیگر مناطق ایران متفاوت می کند، تلفیق کویر و کوهستان هست که منظره‌ای بی نظیر و و زیبا را پدید آورده است. در واقع ترکیب کوچه‌های تودرتو، بناهای تاریخی گوناگون، پنجره‌های هندسی، در‌های منبت‌کاری و... برای هر بیننده‌ای دیدنی و جذاب است. یکی از جاذبه های این روستای بکر که باعث میشه گردشگران زیادی را به خود جذب کند، معماری سرخ‌رنگ خانه‌های ابیانه همراه پوشش سنتی مردم محلی است. این روستای زیبا سالیانه بیش از 3۰ هزار توریست را به خود جذب می کند. 

جاذبه های گردشگری ابیانه

ابیانه یکی از روستاهای فراموش‌نشدنی و شگفت‌انگیز است. این روستا به خاطر ساختمان‌هایی با معماری خاص و فرهنگ و پوشش سنتی مردم معروف شده و علاوه بر این، به یک مکان عالی برای عکاسی تبدیل شده است. گردشگران ایرانی و خارجی از این روستا به خاطر فرهنگ و معماری خاصش به شدت مشتاق بازدید هستند.

معماری خانه‌های ابیانه

خانه‌های پلکانی در ابیانه، با معماری‌های منحصر به فرد، از جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌آیند. این خانه‌ها با نمایی از آجرهای قرمز ساخته شده‌اند که از معادن سرخ محلی بهره‌برداری شده و در کنار پنجره‌های چوبی‌شان، چشم انداز زیبایی از کوچه‌های تنگ و خیابان‌های باریک روستا را به تصویر می‌کشند. ویژگی جالب این آجرهای سرخ این است که با بارش باران‌ها محکم‌تر و مقاوم‌تر می‌شوند. برخی از این خانه‌ها به دوره‌های مختلف تاریخی از جمله صفوی، قاجاری، و سلجوقی بازمی‌گردد و از ارث‌های ارزشمندی در ابیانه محسوب می‌شوند.

آتشکده ابیانه

از میان آتشکده‌های روستای ابیانه، فقط آتشکده هارپاک باقی‌مانده است. این آتشکده‌ها نماینده‌ای از معابد زرتشتی در مناطق کوهستانی هستند که مشابه سایر بناهای روستاها در شیب دامنه‌ها ساخته شده‌اند. کهن‌ترین آثار تاریخی ابیانه، آتشکده هارپاک است که در مسیر اصلی محله واقع شده است. این بنا به صورت یک ساختمان چهارگوش و با استفاده از گچ و سنگ لاشه ایجاد شده است. در وسط این آتشکده، آتش مقدس که با ذغال سنگ روشن نگه‌داشته می‌شده، جلوه دارد. آتشکده هارپاک به دلیل معماری و شکل منحصر به فرد خود، از هر زاویه‌ای دیدنی و تماشایی است و به عنوان نمادی از تاریخ و فرهنگ ابیانه شناخته می‌شود.

خانقاه‌ها

خانقاه، مکانی برای تجمع و عبادت درویشان و صوفیان بوده و به عنوان مکانی برای استراحت شاهان صفوی در فصل تابستان نیز به کار می‌رفت. یکی از جاذبه‌های دیدنی در روستای ابیانه، خانقاهی است که در محله "پَس خانقاه" واقع شده و به دورهٔ حکومت شاه عباس صفوی برمی‌گردد. این خانقاه با سه طبقه و نمای زیبای آجری مزین به نقاشی‌های دورهٔ صفوی می‌باشد که آن را به یک جاذبه تاریخی دیدنی تبدیل کرده است. در این روستا، خانقاه دیگری به نام "اشرفه" نیز وجود دارد که به دلیل زیبایی خوشنویسی‌های روی دیوارهاش شهرت دارد.

آب انبارها

در دوران‌های قدیم، مردمی که در مناطق کویری ساکن بودند، برای انباره‌سازی و تأمین آب مورد نیاز خود از آب‌انبارها بهره می‌بردند. ابیانه نیز از این قاعده مستثنی نبود و چهار آب‌انبار در آن وجود داشت که امروزه دیگر قابل استفاده نیستند. اگر به تاریخ و فرهنگ مردم در دوران‌های گذشته علاقه دارید و می‌خواهید تجربه‌ای از زندگی در آن زمان‌ها داشته باشید، توصیه می‌شود که این آب‌انبارها را بازدید کنید.

موزه مردم شناسی

گوشه ای از فرهنگ و آداب و رسوم مردمان ابیانه را در موزه مردم شناسی ابیانه نشان می دهد. وسایل کشاورزی، ظروف پخت و پز، لباس‌های سنتی مردم ابیانه، قرآن های نسخ و موارد دیگر از جمله لوازمی هستند که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.

چشمه‌های ابیانه

وجود چشمه‌های متعدد در روستای ابیانه باعث سرسبزی و به وجود آمدن مزارع گسترده در این منطقه شده‌اند. چشمه‌ای به نام رئیسون در بالاتر از آسیاب روستا قرار گرفته که اهالی این روستا اعتقاد دارند که نوشیدن از آب این چشمه عمر انسان را طولانی‌تر می‌کند. آب آشامیدنی بسیاری از مردم روستا از همین چشمه تامین می‌شود.

مسجد جامع ابیانه

مسجد جامع ابیانه جزو زیباترین مساجد اولیه اسلامی در ایران است. قدمت این مسجد به دوره سلجوقیان میرسد. مسجد جامع ابیانه دو شبستان دارد.

تور کاشان از شیراز

این شهر زیبا در استان اصفهان قرار دارد و به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری مهم ایران شناخته می‌شود. کاشان با بیش از 7 هزار سال قدمت دارای آثار تاریخی و معماری بسیار زیباست، از جمله باغ‌ها، کاروانسراها، مساجد و خانه‌های سنتی. این شهر به دلیل فرهنگ و هنر محلی، بازارهای معروف، و معماری خاص خود، جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. در تور کاشان از شیراز می توانید جاذبه ها و بناهای تاریخی و فرهنگی زیادی را بازدید کنید.

جاذبه ها و جاهای دیدنی کاشان

طبیعتا وقتی صحبت از کاشان به میان ‌می‌آید، بناهای تاریخی و فرهنگی زیاد به ‌ذهن شما خطور می‌کند. در زیر به معرفی چند تا از جاذبه های تاریخی و فرهنگی کاشان خواهیم پرداخت:

۱. باغ فین کاشان

باغ فین: باغ فین یکی از معروف‌ترین باغ‌های کاشان است که به دلیل طراحی هنری، استفاده از آب‌های زیرزمینی و ارتباط با ساختمان‌های تاریخی مانند خانه‌های تاریخی خود بسیار شناخته شده است.  بناهای تاریخی متعددی نظیر خلوت کریمخانی، حوض جوشان، شترگلوی قاجاری، تقسیم‌گاه آب و موزه ملی کاشان در این باغ وجود دارد که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست.

۲. حمام سلطان امیر احمد

حمام سلطان امیر احمد یکی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی در شهر کاشان و استان اصفهان ایران است. این حمام در مرکز شهر کاشان قرار دارد و به عنوان یکی از زیباترین و مهمترین حمام‌های ایران شناخته می‌شود. این حمام به دوره صفویه برمی‌گردد و در قرن 16 میلادی توسط سلطان امیر احمد بنواخته شد. حمام سلطان امیر محمد نمونه‌ای منحصربه‌فرد از حمام‌های ایران از نظر سبک معماری و تزیینات به شمار می‌آید و در محله‌ای تاریخی واقع شده است.در نزدیکی آن جاذبه های زیاد دیگری قرار دارد که می توانید از آنها بازدید نمایید.

۳. مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان

مسجد و مدرسه آقا بزرگ، یکی از معابد تاریخی و فرهنگی مهم در شهر کاشان، ایران، می‌باشد. این مسجد و مدرسه دارای طراحی زیبا و معماری مذهبی منحصر به فردی هستند و از جاذبه‌های گردشگری مهم کاشان به شمار می‌آیند. این مسجد مدرسه در خیابان فاضل نراقی قرار دارد.

4. بازار سنتی کاشان

بازار سنتی کاشان یکی از مهم‌ترین و زیباترین جاهای دیدنی کاشان به حساب می‌آید. بازار کاشان از جاذبه‌های بسیار مهم کشور محسوب می‌شود. در این بازر سنتی کاشان، علاوه بر بازدید از معماری زیبا و سبک تزیینات محلی آن، می‌توانید به خرید صنایع دستی و سوغاتی‌ بپردازید.

5. موزه عروسک و اسباب بازی

یکی از جاذبه‌های جدید در حوزه گردشگری در شهر کاشان، موزه اسباب‌بازی و عروسک است. این موزه در یک ساختمان باستانی از دوران قاجار واقع شده است و در حال حاضر بخشی از آن به یک اقامتگاه بوم‌گردی تبدیل شده است. این مکان بهترین انتخاب برای خانواده‌هایی است که با کودکانشان به کاشان سفر می‌کنند.

6. تیمچه امین الدوله

تیمچه امین الدوله یکی از جاذبه‌های جالب و دیدنی در بازار تاریخی کاشان است. این تیمچه در میانه بازار قرار دارد. بازار کاشان نیز در تلاقی خیابان بابا افضل و میدان کمال الملک واقع شده است.

7. تپه سیلک

می توان گفت تپه سیلک که یکی از مناطق باستانی کاشان است، از قدیمی‌ترین تمدن‌های شناخته‌شده در جهان می باشد. از جمله آثار تمدنی شناخته‌شده در سیلک می توان به نخستین روستاها و خانه‌های ساخته شده توسط دست بشر، نخستین جانوران و گیاهان اهلی، نخستین کوره‌های پخت سفال و ذوب فلز و نخستین آثار خط و نوشتار اشاره کرد.

8- مسجد جامع کاشان

مسجد جامع کاشان یکی از معابد معروف و مهم در شهر کاشان، ایران است. این مسجد جامع در مرکز شهر کاشان واقع شده و به عنوان یکی از نمادهای معماری و تاریخی این شهر به شمار می‌آید. این مسجد در دوره صفویه در قرن ۹ هجری قمری (حدود 1500 میلادی) ساخته شده است و تحت سلطنت عباس اول (شاه عباس بزرگ) انجام گرفته است.

9- آبشار نیاسر

آبشار نیاسر برای گردشگرانی که علاقه به طبیعت دارند بسیار جذاب و دیدنی است. این آبشار فوق‌العاده زیبا به دلیل وجود مقداری آهک در آب آن لایه‌های رسوبی و آهکی در بدنه خود دارد که به شکل قندیل در بخش‌های مختلف آن آویزان هستند. 

10- کویر ابوزید آباد

اگر به کویرگردی و ورزش های صحرایی مثل آفرود علاقه مند هستید، بازدید از کویر ابوزید آباد تجربه هیجان انگیز و ماجراجویانه ای را برای شما خواهد ساخت. از این کویر معمولاً برای تور کویر از شیراز، سفرهای گردشگری کویر، کمپینگ و سفرهای ماجراجویی جذاب استقبال می‌شود. کویر ابوزید آباد یکی از مناطق زیبا و جالب کویری در اطراف شهر کاشان و در استان اصفهان، ایران، قرار دارد.

11- آرامگاه سهراب سپهری

آرامگاه این شاعر بزرگ در مشهد اردهال، از توابع کاشان قرار دارد اما بیشتر مسافرانی که به کاشان سفر می‌کنند، مسیر کاشان تا این روستا را برای فاتحه خواندن بر مزار این شاعر معاصر طی می‌کنند.

قیمت تور کاشان از شیراز

کاشان شهر کوچکی است و در طی یک الی دو روز می‌توان از تمامی جاذبه‌های گردشگری آن بازدید کرد. معمولا تور کاشان به صورت ترکیبی و بازدید از کاشان، ابیانه و کویر گردی اجرا خواهد شد. قیمت تور کاشان از شیراز به مدت زمان اقامت، اقامتگاه و امکانات و خدمات تور شما بستگی دارد. برای مشاهده لیست تور های داخلی از شیراز می توانید به سایت شیراز رویداد مراجعه نمایید و در بخش جستجو تور کاشان را جستجو نمایید.

رزرو تور ابیانه و کاشان از شیراز

برای رزرو تور ابیانه و کاشان از شیراز می توانید از سایت شیراز رویداد، لیست تور های موجود را مشاهده نمایید و به راحتی اقدام به رزرو تور مورد نظر خود کنید.

سوغات کاشان چیست؟

کاشان یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری معروف در ایران است و دارای سوغات‌های متنوعی می‌باشد. برخی از سوغات‌های معروف و محبوب در کاشان عبارتند از: باقلوای کاشان، عرقیات کاشان، پشمک، کلوچه، شیرینی حاجی بادام، فرش کاشان، گلیم و جاجیم کاشان، سفالگری کاشان، کاشی‌سازی کاشان، مسگری کاشان و زری بافی کاشان می باشد. از جمله سوغاتی های مهم و معروف تور ابیانه و کاشان عرقیجات و گلاب معروف کاشان می باشد.

سوغات ابیانه چیست؟

صنایع‌دستی مانند گلیم و گیوه از مهم‌ترین سوغات ابیانه به حساب می‌آیند. در کنار صنایع‌دستی، خشکبار و محصولات کشاورزی هم از سوغاتی‌های مردم روستا به حساب می‌آید.

لوازم مورد نیاز تور کاشان و ابیانه از شیراز

  • دارو و لوازم شخصی
  • کارت شناسایی
  • کوله یک روزه
  • کفش پیاده‌روی
  • لباس مناسب فصل 
  • عینک آفتابی
  •  کرم ضدآفتاب

بهترین زمان سفر به کاشان

زمان‌بندی مناسب برای سفر به کاشان، یکی از دل‌انگیزترین شهرهای استان اصفهان، از اوایل بهار تا اواسط این فصل و نیز از اوایل پاییز تا اواسط آن می‌باشد. کاشان شهری کویری است و به همین دلیل تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های نسبتا سردی دارد.